Tartu Descartes'i Lütseum: Anne 65, 50703 Tartu, tel: 7 461 800, faks: 7 461 802, e-post: kool@tdl.ee
Sisujuht

Otsi teateid


Teated

Teate edastas: marii (2014-02-04 14:58:51)
Õpilased teevad õpetaja Reelika Kõivu abiga kodutöid.

1. klassi tulijatele - mis toimub pikapäevakoolis?

Sel aastal alustas Tartu Descartes'i Lütseumis tööd pikapäevakool, mis pakub esimese klassi õpilastele võimalust veeta koolis aega ka pärast tundide lõppu. Pikapäevakoolis saab tegeleda sellega, mis koos kokku lepitakse: näiteks üheskoos koolitükke teha, muusikat kuulata, mängida, joonistada või meisterdada.

Esimese klassi õpilased Lenna-Liis Suvi ja Melissa Lang kinnitasid, et pikapäevakoolis on väga tore, sest seal saab sõpradega koos olla ja kodused tööd ära teha. "Õpetaja on ka hästi lahke ja ta räägib meile muinasjutte," lisas Lenna-Liis. Melissa ütles, et talle meeldib enim värvida, meisterdada ja lauamänge mängida.

Õpetaja Reelika Kõiv selgitas, et kui alguses püüdis ta lastele rohkelt tegevust leida, siis nüüd on ta mõistnud, et neil on enim ikkagi vaba mänguaega vaja. "Tihti on neil omal nii kihvtid ideed ja siis kõik lähevad kohe kaasa. Ükspäev nad näiteks meisterdasid siin kõik omal initsiatiivil kroone," rääkis ta ja lisas, et pikapäevakooli põhilised väärtused ongi laste omavaheline suhtlus ja mängimine.

Logi sisse