Tartu Descartes'i Lütseum: Anne 65, 50703 Tartu, tel: 7 461 800, faks: 7 461 802, e-post: kool@tdl.ee
Sisujuht

Otsi teateid


Teated

Teate edastas: marii (2014-02-17 10:12:10)
Poisid pallimängude tunnis.

1. klassi tulijatele - kolm kehalist kasvatust ja kaks sportlikku ringitundi nädalas!

Tartu Descartes'i Lütseumi esimese klassi õpilastel on koostöös Tartu spordiklubidega tunniplaanis kolm kehalise tegevuse tundi ja kaks sportlikku ringitundi nädalas. Professionaalsete treenerite juhendamisel saavad õpilased teha tutvust võimlemise, judo, pallimängude ja tantsulise liikumisega.


Esimese klassi võimlemistreener Maris Kallus ütles, et siiani on tüdrukud võimlemise väga positiivselt vastu võtnud ning neile meeldib igasuguseid erinevaid asju teha, kusjuures eriline lemmik on rõngastega võimlemine.

Esimese klassi õpilane Marten Kajak ütles, et tema lemmik on pallimängud, mis toimuvad A.Le Coqi spordimajas. Pallimängude õpetaja Hendrik Rikand sõnas, et lapsed tulevad tundi heas tujus ja nende huvi ja innukus näitab, et ollakse õigel teel. “Poisid on ise öelnud, et neile meeldib ka tüdrukutest eraldi olla ja nö poiste asja teha,” muigas ta.

Marteni paralleelklassivend Kaur Marten Pärn naudib kehalise kasvatuse tunnis enim jooksmist ja teatevõistlusi, kuid lisaks käib ta kaks korda nädalas ka judos. "Seal saab maadelda," põhjendas Kaur Marten, miks talle judos meeldib. Ka judotreener Andres Põhjala kinnitas, et lastele ikka meeldib maadeldes rammu katsuda ja judo on alati hästi vastu võetud.

Klubide Do (judo), Duo (võrkpall) ja Janika (võimlemine) ning Error tantsukooli tegevuses on võimalik kaasa lüüa ka edaspidi ja üheskoos sõpradega võistlemaski käia. Näiteks tantsukooli rühmad võtavad igal aastal osa Koolitantsust ja võimlejate, võrkpallurite ja judokate jaoks toimub võistlusi pidevalt nii Tartus kui mujal.

Esimese klassi lapsevanemate seas läbi viidud küsitlusest selgus, et rahul ollakse mitmel põhjusel: laps saab proovida mitmeid alasid ja valida enda jaoks sobivaima, liikumine kuulub koolipäeva ja on seepärast lapsevanema jaoks mugav ning mis kõige tähtsam, lapsed ise on rõõmsad ja ootavad tunde õhinaga.

Logi sisse