Tartu Descartes'i Lütseum: Anne 65, 50703 Tartu, tel: 7 461 800, faks: 7 461 802, e-post: kool@tdl.ee
Sisujuht

Otsi teateid


Teated

Teate edastas: marii (2014-02-20 21:01:37)


1. klassi tulijatele - kui mitut võõrkeelt meil õppida saab?

Tartu Descartes'i Lütseumis algab inglise keele õppimine 2. klassis ja 4. klassis lisandub prantsuse keel. Seitsmendas klassis saavad õpilased soovi korral valida juurde vene või saksa keele. Keelte õppimisele lähenetakse mänguliselt ja luuakse seoseid kogu kultuuriruumiga.

Inglise keele õpetaja Siret Vool rääkis, et 2. klassis alustatakse läbi mängu suulise eelkursusega, kus oma tähtis roll on ingliskeelsetel lastelauludel ja -luuletustel. Lisaks sõnavara kinnistamisele pööratakse 2. klassis tähelepanu ka hääldusmärkide mõistmisele. 5. ja 6. klassis saavad õpilased osaleda inglise keele viktoriinidel, kust parimad ka linnavooru osalema pääsevad. Hiljuti leidis aset näiteks Austraalia-teemaline viktoriin.

Prantsuse keele õpetaja Lilia Miilaste ütles, et tema tundides lauldakse prantsuse keeles, tantsitakse ning võimeldakse prantsuse muusika järgi ja joonistatakse näiteks prantsuse monumente. “Kultuuriruum koosneb ju ka kõigest muust peale keele ja kõik on omavahel seotud,” selgitas Miilaste ja rääkis, et tunni raames ta lihtsalt satub ka prantsuse kirjanduse ja ajaloo radadele, sest tihti küsivad lapsed ka ise juurde.

Et õpilased saaksid oma oskusi praktiseerida, toimuvad koolis laulukonkurss Alouette, kus võib esineda nii eesti- kui võõrkeelse lauluga. 2013. aasta Alouette'il olid inglis- ja prantsuskeelsed laulud emakeelsetega pooleks. Lisaks toimub meie koolis prantsuse keele konkurss Lõuna-Eesti koolidele, kus õpetajatega koostöös tuuakse lavale prantsuskeelseid etteasteid. Lisaks saab osaleda prantsuskeelses koorilaulus ja igal suvel toimub noorematele keelelaager ja suuremad käivad Prantsusmaal reisil.

Nüüdseks poolteist aastat prantsuse keelt õppinud 5.a klassi õpilased kinnitasid kui ühest suust, et just see tund on nende lemmik, sest õpetaja selgitab kõike seni, kuni õpilased aru saavad. “Teeme lõbusamaid asju ka ja pole üldse vaja pinges olla,” sõnas Pirjo Jõelo. Tema klassiõdede Isabel Marie Arro ja Elis Pauljukaite näole kerkis naeratus kohe, kui nad suvisele laagrile mõtlesid.

Geograafia- ja frankofooniaosakonnaõpetaja ning projektijuht Elle Reisenbuk veab juba mitu aastat koolis Comeniuse projekte, mis pakuvad õpilastele rahvusvahelist kogemust. Sel suvel lähevad 6. klassid Hispaaniasse, et läbida üheskoos osa kuulsast rännakust Santiago de Compostelasse.

“Rahvusvahelised kogemused muudavad õpilasi avatumaks, nad saavad praktiseerida koolis õpitud võõrkeeli ja muutuvad seeläbi suhtlemisaltimaks,” selgitas Reisenbuk.

Logi sisse