Tartu Descartes'i Lütseum: Anne 65, 50703 Tartu, tel: 7 461 800, faks: 7 461 802, e-post: kool@tdl.ee
Sisujuht

Otsi lehekülgi


M-klassijuhataja

M-klassijuhataja

M-klassijuhataja projekti eesmärk on testida kooli ja lapsevanema vahelist suhtlust läbi uudse vahendi – mobiiltelefoni. Eriti keskendutakse SMSi kui infokanali proovimisele kooli ja kodu vahelises suhtluses.

Kogemus näitab, et kui SMSi kasutada õigesti, siis aitab see kokku hoida lapsevanema ja klassijuhataja väärtuslikku aega ning hoolitseb selle eest, et kõik olulised teated jõuaksid kiiresti ja kindlalt õpetajalt lapsevanemateni.

M-klassijuhataja reklaamklipp (5,2 MB)

Küsimused ja vastused lapsevanematele

Kes või mis on M-klassijuhataja?

M-klassijuhataja on Tartu Linnavalitsuse eestvedamisel korraldatava M-Tartu projekti üks osa. M-Tartu eesmärgiks on proovida mobiilseid teenuseid võimalikult erinevates eluvaldkondades, nagu meditsiin, korrakaitse, linnavalitsemine ja haridus, et leida üles need kohad, kus mobiilsus lisaväärtust annab.

M-klassijuhataja projektiga proovime SMSide kasutamist selleks, et hoida kokku klassijuhataja ja lapsevanema aega ning hoolitseda, et kõik olulised teated kiiresti klassijuhatajalt lapsevanemale ja lapsevanemalt klassijuhatajani jõuaksid.

Miks ma peaksin projektis osalema?

SMS aitab säästa klassijuhataja ja lapsevanema aega. Lapse kaudu edastatavad teated või klassijuhataja telefonikõne lapsevanemale on väga olulised suhtlusvahendid kodu ja kooli vahel ning jäävad selleks ka edaspidi. Kuid on ka teateid, mille puhul SMSiga edastamine on kõige ajasäästlikum nii klassijuhataja kui lapsevanema jaoks.

SMS hoolitseb, et kõik olulised teated jõuaksid kiirelt klassijuhatajalt lapsevanemani, ega läheks unustamise või muu põhjuse tõttu kaduma. Klassijuhataja saadab vaid a) asjakohast infot ja b) mitte iga päev, vaid siis, kui vaja.

Kas see maksab mulle midagi?

Ei maksa. Projekt on selles osalevatele lapsevanematele tasuta.

Kas liitumine on kohustuslik?

Ei ole. M-klassijuhataja pilootprojektiga liitumine on vabatahtlik. Ka liitumise korral saab projektist igal ajahetkel välja astuda. Samas on kool äärmiselt tänulik, kui võimalikult palju lapsevanemaid liituks, et saada projektist kõige adekvaatsemat tagasisidet.

Ma juba kasutan TDL sisevõrku. Milleks mulle m-klassijuhataja?

Sisevõrk ja m-klassijuhataja täiendavad teineteist. Sisevõrgus saab vaadata lapse hindeid ja puudumisi, m-klassijuhataja abil aga leiavad kiired ja olulised teated tee klassijuhatajalt lapsevanemani. Tulevikus kaks teenust kindlasti lähenevad sisu poolest üksteisele.

Milliseid teateid ma saama hakkan?

See, missuguseid sõnumeid lapsevanem saab sõltub kõige rohkem klassijuhatajast. Mõni klassijuhataja teavitab lapsevanemat lapse edu korral, mõni probleemide ja puudumiste korral. Kool võib teavitada lapsevanemat SMSi teel näiteks siis, kui tunnid külma ilma tõttu ära jäävad või kui toimub lapsevanemate koosolek, või kui laps saavutab edu olümpiaadil, spordivõitslusel või muul üritusel.

Kui palju sõnumeid mulle tulema hakkab?

Sõnumeid saadab klassijuhataja vastavalt vajadusele. Kindlasti ei saada me rohkem sõnumeid kui mõistlik. Esialgu arvame, et kuus saabub pilootprojekti raames lapsevanemale umbes 3-5 sõnumit.

Ega mulle spämmi saatma ei hakata?

Ei hakata. Sõnumeid saadab ainult klassijuhataja ja ainult vastavalt vajadusele.

Kui ma projektiga liitun, aga siiski otsustan, et enam sõnumeid saada ei taha, mida ma siis tegema pean?

Pilootprojektist saab igal hetkel välja astuda. Piisab kui teatate klassijuhatajale, kes seejärel Teie nime ning numbri andmebaasist eemaldab.

Kasutan mobiilioperaatorit X. Kas ma saan M-klassijuhataja projektis osaleda?

Jah. M-klassijuhataja projektis saavad osaleda kõikide Eesti mobiilsideoperaatorite, s.h. virtuaaloperaatorite kliendid.

Kellelt lisainfot küsida?

Igasuguste küsimuste korral palun pöörduge klassijuhataja või kooli direktori poole.


Trükiversioon Viimati muudetud 2006-02-20 00:58:22 @
Logi sisse